BeslenmeSağlık

Metabolizmanızı Artırmanın En İyi Yolları

metobolizmanızı arttırmanın en iyi yolu

Metabolizma genellikle insanların dikkat etmediği büyük bir kavramdır.  Metabolizma vücudunuzun daha verimli çalışmasını sağlar ve kilo verme ve fit vücut hedeflerine daha hızlı ulaştırır.

İşte metabolizmanızı artırmanın yolları.

1. Yeterince Yiyin

İnsanlar genellikle daha az yerler çünkü yağ almak istemezler ama çok az yemek de sağlık için iyi değildir. Ayrıca, vücudunuzun doğal süreçlerini metobolizmasnızı yavaşlatır ve sizi uyuşuk ve düşük enerjiye dönüştürür.

2. Yeşil Çay İçiniz

İnsanlar genellikle kahve ya da çay tercih ederler ve sadece kilo vermek isteyenler yeşil çay içerler, aslında, metabolizmanızı güçlendirmek ve sindirime yardımcı olmak için gün içinde yeşil çay tüketmek çok iyidir.

3. Düzenli Egzersiz Yapın

Her gün egzersiz yapmak sağlık açısından çok iyidir, fakat aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve vücudu iyi bir şekle sokar.

4. Sızma zeytinyağı kullanın.

Sızma zeytinyağı, ayrıca toklukla ilişkili bir hormon olan serotoninin kan seviyelerini de arttırabilir. Ayrıca, zeytinyağı, kanser, osteoporoz ve beyin bozulması gibi birçok hastalıkla savaşmaya yardım olan polifenoller, antioksidanlar ile de yüklüdür.

5. Her gün bir yumurta yiyin

Tüm bir yumurtayı yemeniz sizin için çok faydalıdır. Yumurta sarısı, yağda çözünen vitaminler, esansiyel yağ asitleri ve – en önemlisi – kolin, vücudunuzdaki yağları karaciğerinizde depolamak için tetikleyen gen mekanizmasına saldıran güçlü bir bileşiktir.  Ayrıca birçok metabolizmayı hızlandıran besin maddesi de içerir.

6. Süt için

Süt, vücudunuzun yağlarını daha çabuk metabolize etmesine yardımcı olabilir.

Sağlıklı Yaşam

7. Yeterli süt ürünü tüketin

Sahip olduğunuz daha fazla kas, yaktığınız daha fazla yağ demek. Bu bir kuraldır, çoğu insan habersizdir. Kas yapmanın en iyi yolu spor salonuna gitmek. Araştırmalar, proteinin vücudun diğer besin maddelerine göre parçalanması ve sindirilmesi daha zor olduğundan, öğün sonrası kalori yakımını yüzde 35’e kadar arttırabildiğini bulmuştur.

8. İşyerinde 3 saat ‘den fazla oturmayın

Çoğu insan için profesyonel yaşam, genellikle her gün en az 7-10 saat bir masa başında oturması anlamına gelir. Bu vücut için hiçbir şekilde yararlı değildir ve kesinlikle çok zararlıdır, bu yüzden çoğu doktor tarafından her defasında bir mola verip etrafta dolaşmanız tavsiye edilir. Toplamda, metabolizmanızın sorunsuz bir şekilde devam etmesi için her gün 3 saat’den fazla oturmamanız gerekir.

9.Sarımsak yiyin

Sarımsak genellikle yemeklere daha fazla lezzet katıyor ama bundan daha fazlası var.  Sarımsakları yağları ve karbonhidratlar yüksek olduğu bilinen  yiyeceklere eklerseniz, sarımsak bu etkilere sübvansiyon sağlamak için çalışır, sisteminize daha az zarar verir.

10 .Soda ya da gazlı içecekleri tüketmeyin

Bunları sevmeyen insanları bulmak çok nadirdir. Daha fazla insanın yüksek şeker seviyesi ve içeriği nedeniyle onu tüketmemesi daha iyidir. Ayrıca soda içeceklerinin daha fazla iştah açtığı bilinmektedir.

About author

Articles

2007’de sektör tecrübesine sahip genç ve dinamik bir girişimle Antalya’da kurulan Emtar, tarımsal üretim faaliyetlerine ilk olarak 40 dönüm kapalı sera, 40 dönüm açık arazi olarak başladı. 2010 sonu itibariyle 160 dönüm kapalı sera, 150 dönüm açık araziye ulaşan üretim alanları ile ürünlerini üretmekte ve aynı zamanda iş ortakları olan toptancı sektöründeki müşterilerine bu ürünleri dağıtmaktadır.
Related posts
BeslenmeFaydaları

Bugünlerde Her Yerde NEDEN KALE Görüyorsunuz.

Neden kale, görünüşe göre herkes kale içiyor,kale cipsi yiyor ve kaleyi salatalara…
Read more
BeslenmeFaydalarıSağlık

Yeşil Detoks: Kilo Vermenin En Sağlıklı Yolu!

Yeşil Detoks: Temelde koyu yeşillerin sularını içerek uygulanan bir tür arınma. Ispanak…
Read more
SağlıkYaşam

Karın (Göbek) Yağlarını Eritememenin Nedenleri Nelerdir?

Vücudumuzda en rahatsız olduğumuz, değiştirmek istediğimiz bölgelerimizden ilk sıraya karın…
Read more
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments