BeslenmeSağlık

Kereviz Sapı Suyu Nasıl Tüketilmelidir?

sap kereviz suyu

Detoks yani arınma süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ancak, belirli bir süre için vücudunuzu dinlenmeye almak veya uzun vadede arınma sürecine girmek isterseniz sağlıklı beslenmenize ek olarak bu mucizevi içeceği ekleyebilirsiniz.

Sindirimi hızlandıran ve vücudun alkali olmasını sağlayan kereviz sapı suyunu boş mideye içmek önem arzetmektedir. Çünkü su dahi, sindirime uğramamasına rağmen, midenin pH dengesini etkilemektedir. Sindirim gerektiren her türlü gıda ise büyük küçük demeden mide salgısını aktif hale getirir.

Sabah kalkar kalmaz su dahi içmeden boş mideye 450 ml kereviz sapı suyu içilir ve emilim için en az yarım saat herhangi bir şey tüketilmemelidir. Sonrasında ilk öğününüzü gerçekleştirebilirsiniz. Gün içerisinde daha rahat sindirim sağladığınızı göreceksiniz. Bunun yanı sıra ödem attığınız için daha fazla su tüketmeniz size fayda sağlayacaktır.

Kereviz sapı suyunun hazırlığı için tercihen yavaş sıkım cihazı(slow juicer) kullanabiliriz. Bu sizin daha fazla su elde etmenizi sağlayacaktır. Bıçaklı bir sıkacakta işinizi görecektir ancak metallerin sebzelerin oksitlenme sürecini hızlandırdığını unutmayınız. Eğer bir slow juicer ve sıkacak sahibi değilseniz üzülmeyin. Blender da işinize yarayacaktır. Sap kereviz tek başına diğer sebzelerden daha fazla su içerdiği için parçalama işlemi ile tüm suyunu salacaktır. Sonrasında temiz bir tülbent veya süzgeç ile süzerek taze kereviz suyunuzu elde edebilirsiniz. İçeceklerinizi oksitlenebilecekleri ve vitamin kaybedebilecekleri sebebiyle her gün taze olarak hazırlayınız.

Her alışkanlığın kazanılması ve kazanılan alışkanlıklardan fayda sağlanması için belirli bir süre istikrarlı olarak devam etmek gerekir. Kazanacağınız her alışkanlık için sizlerde 21 gün kuralını deneyebilirsiniz. Vücudunuzun farklılığı keşfetmesi, keşfettiği farklılığa cevap vermesi ve etkileri size göstermesi için ona zaman tanımalısınız. Bu nedenle, yenilenme ve arınma için tüketeceğiniz kereviz suyunu en az 21 gün süre ile sürdürmeniz önerilir. Bu süreçte ufakta olsa göreceğiniz farklılıklara farklılık eklemek isterseniz süreci uzatabilirsiniz. Her besinde dikkat edilmesi gerektiği gibi tansiyon, ilaç kullanımı, alerjik reaksiyona yatkınlık vb. gibi özel bir durumunuz veya rahatsızlığınız varsa lütfen oluşabilecek etkiler için gözetim altında bulununuz.

About author

Articles

Zamanın belirli tarihine kadar monitörün arkasında merak ettiklerim, ilgilendiklerim ya da öğrenmek istediklerim için sıradan kelimeleri arama motoruna yazarak sadece okuyan biriydim. Tüm hayatım Mart 2016 yılında, Türkiye’de tedavisi olmadığı söylenen, otoimmun hepatit olarak adlandırılan hastalığımın teşhisini almam ile değişti. O gün itibari ile durağan ve amaçsız bir hayatın bana uygun olmadığına karar verip, yapamadıklarım değil yapabileceklerim için harekete geçmeye başladım ve Amerika’da hastalığımın tedavisini bulan doktor beraberinde tedavimi yürütmeme yardımcı olacak danışmanım ile temasa geçtim. O gün hayat benim için henüz yeni başlıyordu.
Related posts
BeslenmeFaydaları

Bugünlerde Her Yerde NEDEN KALE Görüyorsunuz.

Neden kale, görünüşe göre herkes kale içiyor,kale cipsi yiyor ve kaleyi salatalara…
Read more
BeslenmeFaydalarıSağlık

Yeşil Detoks: Kilo Vermenin En Sağlıklı Yolu!

Yeşil Detoks: Temelde koyu yeşillerin sularını içerek uygulanan bir tür arınma. Ispanak…
Read more
SağlıkYaşam

Karın (Göbek) Yağlarını Eritememenin Nedenleri Nelerdir?

Vücudumuzda en rahatsız olduğumuz, değiştirmek istediğimiz bölgelerimizden ilk sıraya karın…
Read more
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments