Sap Kereviz Faydaları

 Kereviz Suyu-Celery Juice

New York Times bestseller yazarı Anthony William’a göre mucizevi içecek Kereviz Sapı suyu. “Yeşillik sularını, ıspanak, kişniş, pancar gibi süper gıdaların sularını tüketmek elbette yararlıdır ancak kereviz sapı suyu kronik hastalıkların kurtarıcısıdır” diyor kendileri ve birçok hastada denemeler yapıyor. Çaresiz hastalık olarak adlandırılan kronik otoimmun hastalıkların (otoimmun hepatit, lupus, fibromiyalji, romatoid artrit, lyme, diyabet, diyabet, migren, vertigo vb.) doğru beslenmeye ek olarak düzenli olarak tükettikleri 450 ml kereviz sapı suyu ile gerilediğini gözlemliyor.

Kereviz sapı suyu içerisindeki enzimler sayesinde mide asidini düzenlemekte görev alıyor. Düzenli olarak her sabah boş mideye içilen 450 ml kereviz sapı suyu mide asidini yoluna koyarak daha etkili ve hızlı sindirim sağlıyor. Gün içinde besinleri daha iyi sindiren mide ile bağırsaklar daha etkili ve hızlı çalışıyor.  Bunun yanı sıra tüm yeşil yapraklılar ve sebzeler gibi vücuda canlı elektron aktarıyor yani alkalizasyonu sağlıyor. Alkali olmaya yardımcı olan kereviz sapı suyu vücuttan asidin uzaklaşmasına yardımcı oluyor böylelikle sizin için detoks süreci başlıyor.

Detoks ile vücuttan toksinlerle birlikte ödem atımını sağlayan kereviz sapı suyu ile kendinizi daha ince hissetmeniz tabi ki mümkün. Atılan toksinlerle karaciğer işlevini daha rahat yerine getirebiliyor ve yükü de hafifliyor böylelikle cildinizin parlaması da kaçınılmaz oluyor. Bu sürece bir de doğru beslenme eklenirse daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Doğru beslenmeye ek olarak günlük aç karnına tüketilen 450 ml kereviz sapı suyu ile otoimmun hastalıklar, hashimoto tiroiditi, egzama, sedef hastalığı, akne, SIBO, kabızlık, kronik yorgunluk sendromu, kan şekeri sorunları, migren, asit reflü, yüksek tansiyon, bağımlılık, adrenal konular, gut, dahil olmak üzere her türlü akut ve kronik hastalıklardan kurtulan kişilerin Avrupa’da yaygın olarak varlığı bilinmektedir.

Başlangıç olarak 450 ml kereviz sapı suyu içemeyenlerin ise aşama aşama artırması öneriliyor. Eğer yenilenmek ve arınmak amacı ile kereviz sapı suyu tüketmek isterseniz bunun uzun vadede sürdürmeniz gerekebilir. Her bedenin farklı olması gibi her yenilenme sürecinin de farklılık göstereceği unutulmamalıdır.

Referanslar: http://www.medicalmedium.com/